הפעל נגישות
יצירת קשר
יצירת קשר
פרוייקטים

דירות חדשות למכירה

 

קניית דירה חדשה היא השקעה כלכלית כבדת משקל

משבר הדיור הוא אחד מהגורמים המשפיעים ביותר על הפוליטיקה ישראלית כיום. לצד כלל המרכיבים של יוקר המחייה בארץ, עלות הדלק, מוצרי המזון או חומרי הגלם, העלות הגבוהה של דירות חדשות היא אולי המשפיעה ביותר.

 

קניית דירה בישראל דורשת משאבים אדירים מזוג צעיר בתחילת דרכו, משאבים אשר כמעט תמיד דורשים עזרה מהורים או קרובי משפחה. למעשה, זוג צעיר בישראל אשר לוקח משכנתא, צפוי להשקיע עשרות שנים של משכורות על מנת לשלם על הדירה שרכש. לכן, קניית דירה חדשה היא החלטה כלכלית כבדת משקל, שיש לבצע לאחר מחשבה מעמיקה.

 

לצד הצרכים האישיים שלנו בנוגע למאפייני הדירה או המיקום שלה, רצוי שנחשוב על הדירה גם כעל השקעה כלכלית לכל דבר ועניין. כך נוכל להיות בטוחים שהדירה שרכשנו לא תהפוך להיות חסרת ערך בעתיד, ושנוכל למכור אותה ברווח במקרה הצורך.

 

איך לבחור את מיקום הדירה המושלם

מאפיין חשוב מבחינת הדיור הוא המיקום. דירות חדשות למכירה מוצעות בשנים האחרונות בעיקר באזורי הביקוש, לאחר הקפאה ארוכת שנים של שיווק הקרקעות והבנייה באזורים הללו. כדאי מאוד לחשוב על מיקום הדירה הטוב ביותר, מאחר ושטח הקרקע עליו בנויה הדירה הוא פעמים רבות הנכס שצפוי לצמוח במידה הרבה ביותר בעתיד. בחירת מיקום הדירה המושלם צריך להיעשות תוך תשומת לב למספר גורמים עיקריים:

  • קרבה למקורות הכנסה: פעמים רבות אנחנו מתפתים לקנות דירות פאר, וחושבים שהן שוות את מחיר הריחוק מאזורי התעסוקה שלנו. מדובר בטעות הרת גורל. מפת הפקקים בישראל הולכת והופכת צפופה יותר, והדרך לעבודה הולכת ומתארכת. כדי לנהל שגרת חיים תקינה, אנחנו חייבים לגור בקרבת מקורות הכנסה. אחרת נשקיע שעות רבות בנסיעה בכל יום, שעות שהיינו יכולים להשקיע בעבודה או בחיי פנאי.
  • תכנון אזורי עתידי: פרויקטים רבים באזורי הביקוש מתוכננים בתהליך אישור מהיר, לעיתים ללא מחשבה על תשתית עתידית מבחינת תחבורה, חינוך או פנאי. אזורים אלו נראים נוצצים כיום, אך ללא תכנון עירוני איכותי הם צפויים להפוך לשכונות עם רמת חיים נמוכה בתוך מספר שנים.
  • מעגל חברתי: שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מיקום הוא המעגל החברתי. דירות חדשות בחיפה יכולות להיות הזדמנות נהדרת לרכישה, אך אם אין לנו חברים או בני משפחה באזור מדובר בהחלטה קשה.

חשוב מאוד לחשוב מחוץ לקופסא כאשר חושבים על מיקום הדירה המושלם. לעיתים ההזדמנויות להשקעה חכמה הן לא באזור המרכז. דירות חדשות למכירה בקריות למשל יכולות להתברר כהשקעה נהדרת בשל פוטנציאל הפיתוח האזורי, ובניית תשתיות התחבורה החדשות.    

 

מכירת דירות חדשות דורשת מומחיות

קניית דירות חדשות מחייבת סקר שוק מעמיק והתייעצות עם מומחים. חשוב מאוד לבצע את ההחלטה הטובה ביותר בשביל איכות החיים ושווי הנכסים העתידי שלנו. רכישת דירות חדשות בחיפה ובאזור הצפון יכולה בהחלט להיות הזדמנות נהדרת להשקעה או למגורים, אבל חשוב מאוד לרכוש אותם מחברה שאתם סומכים עלייה ועל עבודתה.

 

 

קבוצת י. בנאי   רח' אח"י אילת 15, קרית חיים
ת.ד. 141, מיקוד: 3100101 I טלפון: 04-8413753 I פקס: 04-8413747 I דוא"ל: office@banay-y.com

אודות נגישות

בניית אתרים